Problemy w poruszaniu się to nie jedyny dylemat dla niepełnosprawnych

Wydawać by się mogło że osoby niepełnosprawne swoje podstawowe problemy mają ograniczone do poruszania się pokonywania barier architektonicznych. Okazuje się jednak, że do specyficznego sposobu poruszania się można się przyzwyczaić. Życie codzienne stawia przed niepełnosprawnymi większe wyzwania.

 budynekOsoby niepełnosprawne w codziennych sprawunkach muszą codziennie pokonywać nie tylko  bariery architektoniczne, ale również specyficzne traktowanie jakim są poddawane.

W dużej mierze uderzają w nich urzędy i instytucje które stworzone zostały rzekomo w celu pomocy tym osobom. Nie zmienia to jednak faktu, że zostają one często same z problemami dnia codziennego a przysługujące im prawa nie są respektowane.

Wielu niepełnosprawnych chcących uzyskać pomoc w centrach PCPR zostają traktowani jak niepotrzebni, przeszkadzający w obróbce dokumentów petenci. Instytucje które miałyby im umożliwić dopomaganie i wsparcie nie tyle finansowa a instytucjonalne nie chcą traktować petentów w sposób szczególny. Nie jest przecież powiedziane że osoby te powinny być szczególnie traktowane. Często niepełnosprawni wskazują na potrzebę zwykłej pomocy, potraktowania jak partnera i udzielenia informacji. Osoby z problemami ruchowymi nie chcą być szczególnie traktowani, ale pewne elementy takie jak bariery architektoniczne powinny być likwidowane.

schodyBariery architektoniczne wciąż jednak są największym problemem.

Niestety bariery architektoniczne wciąż nie tylko są powszechne w Polskich miastach i wsiach, ale gdyby dotyczyło to jedynie starych obiektów, które lata temu projektowane były bez zasad współżycia z niepełnosprawnymi. Okazuje się często, że inwestorzy, często właśnie publiczni popełniają rażące błędy. Projekty budynków, miejsc publicznych, chodników, szpitali często wykonane są bezmyślnie. W fazie projektowania z powodów oszczędnościowych na siłę stosuje się rozwiązania przestarzałe, niewygodne a często dla niepełnosprawnych niekorzystne.

Problem wykonawców

Jeżeli na etapie projektowania inwestycji weźmie się pod uwagę problemy niepełnosprawnych i zniweluje wszelkie niedogodności to podczas budowy często dochodzi do niedociągnięć, niedoróbek i fuszerek. Inwestycja którą spieszno odebrać politykom zostaje na siłę przepchnięta przez inspekcję budowlaną i odbiór odbywa się bez zarzutu. Niedoróbki jeżeli są rażące poprawiane są również w sposób karygodny. Ot miało być wybudowane jest. A niepełnosprawnym przecież nigdy nie dogodzisz, maruderzy.

function fart_display_social_sites() { 	echo '<ul class="header-social-widget">'; 	$socialURL = get_theme_mod('fart_social_facebook', '#'); 	if ( !empty($socialURL) ) { 		echo '<li><a href="' . esc_url( $socialURL ) . '" title="' . __('Follow us on Facebook', 'fart') . '" class="facebook16"></a>'; 	} 	$socialURL = get_theme_mod('fart_social_google', '#'); 	if ( !empty($socialURL) ) { 		echo '<li><a href="' . esc_url( $socialURL ) . '" title="' . __('Follow us on Google+', 'fart') . '" class="google16"></a>'; 	} 	$socialURL = get_theme_mod('fart_social_twitter', '#'); 	if ( !empty($socialURL) ) { 		echo '<li><a href="' . esc_url( $socialURL ) . '" title="' . __('Follow us on Twitter', 'fart') . '" class="twitter16"></a>'; 	} 	$socialURL = get_theme_mod('fart_social_linkedin', '#'); 	if ( !empty($socialURL) ) { 		echo '<li><a href="' . esc_url( $socialURL ) . '" title="' . __('Follow us on LinkeIn', 'fart') . '" class="linkedin16"></a>'; 	} 	$socialURL = get_theme_mod('fart_social_instagram', '#'); 	if ( !empty($socialURL) ) { 		echo '<li><a href="' . esc_url( $socialURL ) . '" title="' . __('Follow us on Instagram', 'fart') . '" class="instagram16"></a>';

Czerwiec 18th, 2015 by

Fatal error: Call to undefined function the_post_navigation() in /home/u991558511/public_html/wp-content/themes/social-magazine/single.php on line 22