Windy schodowe – wybór dla domu

Podczas gdy lata mijają nasza codzienna sprawność ruchowa jest zauważalnie gorsza, coraz częściej spotykamy bariery architektoniczne które do tej pory często były niezauważalne. Osoby starsze, najczęściej spracowani przez lata ciężkiego dla mięśni, stawów i kręgosłupa odbywania prac fizycznych mają bardzo często na starość problemy z pokonywaniem schodów, które sami w swoich domach a czasem i mieszkaniach wybudowali. Czy zwykłe schody mogą stać się barierą niemal nie do pokonania przez osoby starsze, które wydawać by się mogło, że na co dzień nie mają większych problemów z chodzeniem.

kregoslup chodzeniaJednak pokonywanie schodów wymaga nawet od osoby zdrowej, w pełni sprawnej zdecydowanie większego obciążenia organizmu niż zwykły chód po płaskiej czy pochyłej podłodze.

Pokonywanie schodów jest korzystne dla kręgosłupa osób młodszych, nie będących jeszcze w podeszłym wieku. Tu oczywiście pokonywanie pięter po schodach będzie korzystne dla zachowania zdrowia i tężyzny fizycznej. Osoby starsze jednak zdają sobie sprawę, że w pewnym wieku sprawność organizmu uniemożliwia pokonanie schodów zarówno w górę, jak i w dół.

Ciekawym faktem jest, że kręgosłup jest bardziej obciążony podczas schodzenia ze schodów. Również złe wyważenie niesionych torem, przedmiotów jest bardzo niekorzystne dla kręgosłupa i to w każdym wieku. Niewyważone zakupy mogą poważnie wpłynąć na bóle kręgosłupa wywołane jego przeciążeniem.

winda schodowa

Winda schodowa

W Polskich domach coraz częściej montuje się windy dla niepełnosprawnych.

Popularność rozwiązań pomagających nie tylko niepełnosprawnym, ale również osobom starszym które mają problemy jedynie z poruszaniem się po schodach systematycznie rośnie w naszym kraju. Nie tylko pojawiły się rozwiązania tańsze, a mieszkańcy naszego kraju, również Ci starsi stali się bardziej zamożni. Ważne jest też, że sami producenci postanowili przygotowywać oferty nie tylko na sprzęt dla instytucji publicznych, które powinny likwidować bariery architektoniczne, ale również dla indywidualnych osób nie tylko niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, ale również dla osób starszych, posiadających jedynie problemy z pokonywaniem schodów. Windy schodowe przygotowane dla takich osób są zdecydowanie tańsze niż rozwiązania publiczne.

Przeczytaj więcej o windach

Winda czy platforma – co wybrać?

http://www.platformy-przyschodowe.pl/winda-dla-niepelnosprawnych

Marzec 4th, 2016 by

Fatal error: Call to undefined function the_post_navigation() in /home/u991558511/public_html/wp-content/themes/social-magazine/single.php on line 22